Kas ir Laser Tag?

Laser tag – lāzera cīņas – ir visiem labi zināmā peintbola analogs, bet atšķirīgs ar to, ka Laser taga spēlē spēlētājus-pretiniekus “neitralizē” ar drošiem un nekaitīgiem lāzera šāvieniem no lāzera-ieroča, bet pati spēlētāja “neitralizācija” notiek, kad speciāli devēji (sensori), kuri ir nostiprināti uz spēlētāja apsaites, reģistrē pretinieka lāzera-ieroča staru, kas nozīmē, ka nav ne krāsu bumbiņu, ne sāpīgi sitieni, ne zilumi. Šī koncepcija padara Laser tagu pieejamu ne tikai vīriešiem, bet arī sievietēm un bērniem.

Laser tag ir augsti tehnoloģiskā spēle, kuras mērķis ir “neitralizēt” pretiniekus ar infrasarkano staru. Šie stari ir pilnīgi nekaitīgi, bet pati “neitralizācija” notiek sekojoši:

  • Spēlētājs nospiež uz ieroča mēlīti;
  • Ar elektronikas palīdzību ierocī ģenerējas signāls, kurš iziet caur optikas sistēmu;
  • Formējas infrasarkanais stars, kura “neitralizācijas” rādiuss sasniedz 300 metrus. Šāviens tiek pavadīts ar reālistisku skaņas efektu;
  • Kad stars trāpa uz pretinieka apsaites nostiprināto devēju, elektronika atšifrē saņemto signālu un samazina spēlētāja “dzīvības līniju” par vienu vienību;
  • Kad “dzīvības līnija” beidzas, iestājas “spēlētāja bojāeja”, kas tiek pavadīta ar īpašu skaņas efektu, proti, spēlētāja ierocis tiek atslēgts, viņš vairs nevar veikt šāvienus.
  • Jūs uzzināsiet par to, ka esat trāpījuši pretiniekam, pateicoties gaismas indikatoram uz viņa apsaites un skaņa signālam, ko izdod pretinieka aprīkojums. Atgriezeniskas saites funkcija nodrošina to, ka Jūsu ierocis arī izdos skaņas signālu, kas paziņos Jums par veiksmīgu šāvienu.
  • Visa informācija par veiksmīgi veiktajiem šāvieniem tiek automātiski pārraidīta uz datora, kas to apstrādā, veicot ierakstus katra spēlētāja profilā.

about_how_to

Spēlētājam var būt gan viena, gan vairākas dzīvības. Tas ir atkarīgs no viņa aprīkojuma iestatījumiem. Attiecīgi, ja spēlētājs ir iztērējis visas dzīvības, aprīkojums tiek izslēgts, un viņam vai ir jāmeklē vieta, kur tos papildināt, vai jāatstāj spēles laukums – atkarībā no scenārija noteikumiem.

Līdzīgs Laser tag aprīkojuma veids tiek izmantots imitējot kara apstākļus, kurš parādījās vel pirms Laser taga komercvarianta. Šādas sistēmas izmanto NATO savu karavīru apmācībās.

Skaidri redzams, Laser tag no paša sākuma savienoja sevī nesavienojamas lietas, proti, iespēju attālināties no reālitātes, padzīvot fantastikā, iejusties reāla karavīra ādā, kā arī sajust reālas kara cīņas adrenalīnu. Mūsdienās Laser tag ir sadalījies divos virzienos, pirmais – Jūs varat izvēlēties paskriet ar futūristisko blāsteru pa siltu labirintu, un otrs – neskatoties uz laika apstākļiem, pieveikt poligonu ar reāla ieroča maketu rokās.

Šodien Laser tag ir pieejams gan profesionāliem sportistiem, gan bērnu komandām, kuras sapulcējas kopā, lai piemēram atzīmētu dzimšanas dienas – viss ir atkarīgs no scenārija un laukuma, kurā norit spēle. Jums vel joprojām nav skaidrs, kas ir Laser tag? Tad nāciet pie mums un izbaudiet to!